Výsledky 2015

Litomyšl, 13.6.2015 – Nový termín pro pořádání mužského a ženského streetballového turnaje v Litomyšli. 10. ročník opět s několika novinkami.  Turnaj byl stejně jako loni umístění do moderního Zimního stadionu, kde bylo připraveno 6 kurtů s indoorovým povrchem. Premiéru na Litomyšl streetball si odbyla kategorie vozíčkářů, kteří hráli streetball 3×3. Šlo o velice atraktivní kategorii a doufáme, že příští rok jí naplníme i zahraničními hosty! Co se nezměnilo, to byla účast mnoha hráčů a hráček z celé republiky.

DSC_0210 DSC_0206 Zimní stadion skýtá velké možnosti a i pro letošní ročník zde bylo nainstalováno 6 kurtů se speciálním povrchem pro streetball. Komfort tohoto stadionu opět oslnil nejenom samotné pořadatele, ale i hráče, kteří v parném letním počasí ocenili halový stín. Turnaj zahájili zástupci dvou organizací, které se od loňského roku podílejí na přípravě tohoto, ale i dětského turnaj. Martin Kopecký za Litomyšl Streetball a Martin Šorf za basketbalový klub Litomyšl.

DSC_9970O turnaj v Litomyšli je již tradičně velmi velký zájem a řada hráčů si jej vybírá z několika důvodů. Nejenom kvůli precizní organizaci, ale i díky kvalitnímu zázemí a v neposlední řadě kvalitou hráčů, kteří tento turnaj navštěvují! Turnaj je již rozdělen na dospělé a děti. Článek o dětských kategoriích naleznete zde: Kids

Turnaje se celkem zúčastnilo 14 dospěláckých týmů, což znamenalo 47 hráčů. Pro letošní 10. ročník to znamenalo výrazný pokles oproti loňskému ročníku. Termínově se turnaj bohužel kryl s těmi největšími v ČR. Kategorie mužů se v základní části hrála v 1 skupině osmi týmech, kde hrál každý s každým. Následně pak play-off v podobě pavouka. Ženy hrály v jedné dvoučlenné skupině systémem každý s každým.

DSC_0170

Vstoupit do celé fotogalerie můžete zde! Brzo výjde také videoreport z celé akce a máte se na co těšit.

Turnaj se hrál netradičně bez rozhodčích. Během turnaje měli hráči k dispozici kvalitní zázemí stadionu, včetně několika šaten, bufetu atd. Součástí turnaje byla i soutěž trojkařů pro obě kategorie a soutěž šestkařů pro kategorii vozíčkářů. Nejlepší střelci a tři nejlepší týmy si odnesli mnoho věcných cen od sponzorů.

Nejlepší týmy v obou kategoriích předváděli opravdu hodně kvalitní výkony a finálové duely byly ozdobou turnaje. Na nejvyšší příčky se dostala tato družstva:

 Mužská kategorie:

1. Ballers Hořice Hořice 4
2. Grit and Grind Praha 4
3. And1 revival Hradec Králové 4
4. Holomóc Olomouc 3
5. 50 odstínů hnědi Litomyšl 4
6. Kouzelná školka Litomyšl 3
7. 2K players Svitavy 3
8. Utáh dřez Praha 3

Ženská kategorie:

1. Wings Litomyšl 4
2. Giantess Pardubice 3

Pořadí vozíčkáři:

1. Kostomlaty Pardubice 3
2. Litrpůl Pardubice 3
3. Holki Pardubice 3
4. Slavoj Pardubice 3

Nejlepší střelci budou zveřejněni v sestřihu videa a také později zde.

Z pohledu organizátorů hodnotíme letošní ročník opět velmi kladně ačkoliv se nepovedlo přilákat na sobotní turnaj více hráčů (kolize termínů). Především se opět osvědčilo 6 výškově stavitelných košů. Letošní turnaj je pro nás opět velkým ponaučením a rozhodli jsme se zaměřit více na kombinaci termínu a lepší propagaci. Také jsme se rozhodli na pevno zařadit kategorii vozíčkářů 3×3 a do příštího roku jí velice rozšířit. Plány jsou opět velké. Co vás v něm bude čekat? Rozhodli jsme se vás překvapit, takže nebudeme prozrazovat, vše se budete postupně dozvídat na webu Litomyšl Streetball. Malou novinku prozdradím, jednáme o uspořádání turnaje v rámci 3×3 Tour. Chystá se ještě řada novinek, takže určitě stojí za to se Litomyšl Streetball 2016 zúčastnit!

Sledujte prosím všechny naše informační kanály, kde vám přineseme veškeré informace, především Facebook: Litomyšl Streetball a webové stránky: www.litomyslstreetball.cz.

Velké shrnutí a videoreport již velmi brzy!

Dovolte nám také zde poděkovat všem lidem, kteří pomáhali s organizací a přípravou takového velkého turnaje. Také velké díky našim sponzorům. Hlavními partnery akce byly: Město Litomyšl, BasketObchod.cz, Bohemiatex, Story-Design, Kofola a Jack Daniels. Dalšími partery turnaje byly: HorseFeathers, Czech Streetball, Lilie, Basketking.cz, Finlandia, Ballers.sk. Všichni sponzoři jsou zde: Sponzoři Litomyšl Streetball

Za organizátory
Martin Kopecký a Martin Šorf

 

Dotazník spokojenosti

[contact-form-7 404 "Not Found"]