Výsledky 2014

 

Litomyšl, 19.7.2014 – Třetí prázdninový víkend je již tradičním datem pro pořádání mužského a ženského streetballového turnaje v Litomyšli. Letos se dvěmi zásadními novinkami. První bylo umístění turnaje do moderního Zimního stadionu, kde bylo připraveno 5 kurtů s indoorovým povrchem. Premiéru na Litomyšl streetball si odbyla také pravidla Fiba 3×3, podle kterých se hrálo. Co se však nezměnilo, to byla účast mnoha hráčů a hráček z celé republiky, včetně několika velkých jmen z nejvyšší soutěže mužů, ale i žen.

DSC_0347

Pro 9. ročník se připravil přesun turnaje do moderního zimního stadionu, kde bylo nainstalováno 5 kurtů se speciálním povrchem pro streetball. Komfort tohoto stadionu překvapil nejenom samotné pořadatele, ale i hráče, kteří v parném letním počasí ocenili halový stín. Turnaj zahájili zástupci dvou organizací, které se od letošního roku podílejí na přípravě tohoto, ale i dětského turnaj. Martin Kopecký za Litomyšl Streetball a Martin Šorf za basketbalový klub Litomyšl.

O turnaj v Litomyšli je již tradičně velmi velký zájem a řada hráčů si jej vybírá z několika důvodů. Nejenom kvůli precizní organizaci, ale i díky kvalitnímu zázemí a v neposlední řadě kvalitou hráčů, kteří tento turnaj navštěvují! Letos se turnaje zúčastnilo 5 hráčů Mattoni NBL a 1 hráčka ŽBL.

Turnaje se zúčastnilo 16 mužských týmů, což znamenalo 75 hráčů a 7 ženských týmů s celkem 30 hráčkami, suma sumárum krásných 105 hráčů a hráček! Kategorie mužů se v základní části hrála ve dvou skupinách po osmi týmech. Do play-off postupovali nejlepší čtyři týmy z každé skupiny a poté se hrálo již klasickým formátem čtvrtfinále, semifinále, finále. Celkem se v kategorii mužů odehrálo 70 zápasů. Ženy hrály v jedné sedmičlenné skupině systémem každý s každým a poté si to nejlepší čtyři týmy rozdaly v semifinále a finále. Celkem zástupkyně něžného pohlaví stihly 25 zápasů.

Vstoupit do celé fotogalerie můžete zde! Brzo výjde také videoreport z celé akce a máte se na co těšit.

Turnaj se hrál podle pravidel FIBA 3×3 a všechny zápasy řídili oficiální rozhodčí. Turnaj tím získal jiný rozměr a vysokou herní úroveň bez zbytečných hádek a tahanic. Během turnaje měli hráči k dispozici kvalitní zázemí stadionu, včetně několika šaten, bufetu atd. Součástí turnaje byla i soutěž trojkařů pro obě kategorie. Nejlepší střelci a tři nejlepší týmy si odnesli mnoho věcných cen od sponzorů.

Nejlepší týmy v obou kategoriích předváděli opravdu hodně kvalitní výkony a finálové duely byly ozdobou turnaje. Na nejvyšší příčky se dostala tato družstva:

Mužská kategorie:  1. Motýlci, 2. Maják, 3. Nebreč a dejchej, 4. Grit and Grind
Ženská kategorie: 1. Nic moc, 2. Sralas, 3. Wings, 4. UP/Real
Nejlepší trojkař:   Lukáš Kvapil (Pařa boys)
Nejlepší trojkařka: Tereza Fekarová (Mrštné copy)

Kompletní výsledky také na http://www.3x3planet.com/

Těsně po turnaji byl odeslán dotazník všem hráčům a zasíláme jednu z reakcí, které nám přišly a zároveň za ně děkujeme.

Katka Burešová napsala: ,,Ahoj, letošní streetball se mi moc líbil, hrálo se v krásném prostředí, nic mě nenapadá co bych zlepšila, akorát teda bylo velké vedro, ale to samozřejmě nikdo nedokáže ovlivnit 😉 Spíše preferuji zápasy s rozhodčími. Jen tak dále a už aby tu byl další ročník.,,

Z pohledu organizátorů hodnotíme letošní ročník velmi kladně. Především se povedlo zajistit 6 výškově stavitelných košů, takže zase o starost méně do dalších let. Dále se podařilo turnaj přesunout do moderního prostředí, které se velmi osvědčilo. Kvalita turnaje a zápasů se posunula zase o kousek výše, což nás těší a už vyhlížíme příští ročník, který bude jubilejní 10. Co vás v něm bude čekat? Rozhodli jsme se vás překvapit, takže nebudeme prozrazovat, vše se budete postupně dozvídat na webu Litomyšl Streetball. Chystá se několik novinek, takže určitě stojí za to se Litomyšl Streetball 2015 zúčastnit!

Sledujte prosím všechny naše informační kanály, kde vám přineseme veškeré informace, především Facebook: Litomyšl Streetball a webové stránky: www.litomyslstreetball.cz.

Dovolte nám také zde poděkovat všem lidem, kteří pomáhali s organizací a přípravou takového velkého turnaje. Také velké díky našim sponzorům. Hlavními partnery akce byly: Česká basketbalová federace 3×3, Město Litomyšl, PEAK, Bohemiatex, Story-Design, Kofola a Jack Daniels. Dalšími partery turnaje byly: HorseFeathers, Czech Streetball, Lilie, Semtex, Oreo, Milka, Koše proti drogám, Ballers Times, Basketking.cz, Finlandia, Ballers.sk.

Za organizátory
Martin Kopecký a Martin Šorf