Rok 2013

Dne 20. Července 2013 se v Litomyšli odehrál již 8. ročník streetballového turnaje. Letošní ročník byl rekordní s počtem cca 150 hráčů a hráček ve třech kategoriích. Letošní ročník byl výjimečný nejenom dětskými kategoriemi, ale také účastí týmů ze zahraničí.  Turnaj probíhal ve třech sportovních halách, následné vyhlášení výsledků a zakončení proběhlo v Městské sportovní hale. Kompletní výsledky budou již brzy na webových stránkách www.litomyslstreetball.cz. Fotografie také již brzy. Výsledky prvních čtyřech míst zde:

kategorie muži 16+: kategorie Ženy: kategorie děti:
1. Nebreč a dejchej

2. Maják

3. Zoubkovy děti

4. Dva tejdny života

 

1. No Name

2. Up/Real

3. Wings

4. EvAldasky83

 

1. Jižní supi ultras

2. Hoši BK

3. Drzouni

4. Kohouti Vamberk

 

Turnaj v Litomyšli již získal velkou oblíbenost a proto se stále rozšiřuje a přijíždí hráči ze všech koutů České Republiky a ze zahraničí. Díky těmto aspektům má turnaj velmi kvalitní úroveň. Účastní se řada známých hráčů z Mattoni NBL, pro letošní ročník ve velice hojném počtu cca 11 hráčů. Turnaj již patří do tradičního letního programu v Litomyšli a otevření turnaje se zúčastnil starosta města Litomyšl Michal Kortyš.

Systém turnaje byl již tradiční, týmy se rozdělili do základních skupin, kde postupovali tři týmy do dalších semifinálových skupin a z nich poté čtyři týmy, následně se hrálo už systémem pavouka. Turnaj byl okořeněn několika velice atraktivními soutěžemi a to střelbou trojek a také soutěž ve smečování. V průběhu turnaje byly vyhlášeny výsledky pro ženskou a dětskou kategorii. Ukázalo se, že spojení můžských zápasů a vyhlášení výsledků dětí v jedné hale sklidilo ohlasy, děti mají možnost vidět své idoly a vzory.

Následné vyhlášení výsledků a zakončení turnaje hlavním organizátorem Martinem Kopeckým, se v rámci turnaje organizoval velký trojkoncert hudebních skupin Willow Lake, Rufus a Cate, kterým taktéž patří velké díky. Afterparty potom pokračovala a vznikla tak velmi pěkná atmosféra.

Letošní ročník byl plný superlativů a to největší, nejpočetnější a prozatím asi nejkvalitnější. Také to byl první streetballový turnaj zároveň ve třech sportovních halách v České Republice. Příští ročník tedy v pořadí již 9. ročník bude opět ve třech sportovních halách a opět budou dětské kategorie.Velké díky patří všem sponzorům a celému organizačnímu týmu, který se podílí na tak kvalitním a velkém turnaji.

Za Litomyšl Streetball o.s. Martin Kopecký.

Děkujeme starostovi Michalu Kortyšovi za otevření turnaje, kapelám Willow Lake, Rufus a Cate za krásné koncerty a všem našim sponzorům především MD Logistika, Horsefeathers, Kofola, Jack Daniel’s, Story design, Bohemiatex a městu Litomyšl. Také velké díky všem, co se podíleli na přípravách tohoto turnaje.