Rok 2010

5.ročník, 24.7.2010 – Sobota, Litomyšl.

Dne 24. Července 2010 se odehrál jubilejní 5. ročník streetballového turnaje v Litomyšli. Turnaj se odehrál v hale TJ Jiskra, kde se odehrávají zápasy místního basketbalového klubu, počasí totiž jako předešlé ročníky nedovolilo akci uspořádat na venkovním hřišti. Hala TJ Jiskra skýtá ovšem své kouzlo a atmosféra je o něco komornější a možná pro některé hráče, jenž hrají klasický basketbal i o něco lepší.

all_small10

Turnaje se zúčastnilo 12 týmů, které se sjely z různých koutů České Republiky. Počet 12-ti týmů byl omezen, vzhledem k hracímu systému. Jednotlivé týmy se skládaly většinou minimálně ze 4 osob, kde jeden hráč byl na střídání. Mohli jsme zde vidět týmy z Prahy, Brna, Hradce Králové, Pardubic, České Třebové, Uničova, Rychnova a v neposlední řadě i tým z Litomyšle. Sečteno a podtrženo, turnaje se zúčastnilo 54 hráčů. Počet diváků také překonával starší ročníky a pohyboval se v desítkách. Perličkou turnaje byla účast hráče Jirky Jelínka (Mattoni NBL) a dalších velmi kvalitními hráči, kteří se pohybovali a nebo se ještě aktivně pohybují v našich nejvyšších soutěžích. Kvalita turnaje se každým rokem postupně zvyšuje a jsou vidět nádherné zápasy, které nepostrádají nasazení,
efektní zakončení a pěkné basketbalové řešení situací. Vše se odehrává v rámci fair-play a ke konfliktům nedochází. Účast některých velmi kvalitních hráčů je již nyní potvrzená na příští rok. Hrací systém byl zvolen na 2 skupiny po 6-ti týmech, ve kterých se spolu týmy utkaly systémem každý s každým a popraly se o postup. Dále postupovaly 4 týmy, které se rozepsaly podle umístění do systému pavouka a postupně se spolu utkaly o přímý postup dále. V semifinále se poté utkaly týmy Jane’s Boys (Vysoké Mýto) a Hnědáci (Pardubice) a druhou dvojici tvořily týmy XStream Ballers (Praha) a Chrlič (Litomyšl). První z těchto zápasů se odehrával v režii Ondry Votavy, který se postaral o řadu proměněných trojkových pokusů dostal tak svůj tým do vedení. Soupeř s hrajícím Jirkou Jelínkem s průběhem již nedokázal nic udělat. V druhé semifinálové dvojici byl tým X-Stream Ballers překvapen nasazením a řadou velmi rychlých akcí týmem Chrlič a s narůstajícím časem nedokázal proměňovat střelecké pokusy a to se týmu s určitě většími ambicemi stalo osudným. Diváci sledovali velmi atraktivní zápasy, které přinesly poněkud překvapivé složení finále, kde se utkaly týmy Hnědáci a Chrliči. Průběh finále byl velice napínavý a nechyběla přesná střelba a rozmanité zakončení na obou stranách. Tým Chrlič ovšem dokázal odpovídat na střelecké pokusy a poté se dostal do menšího vedení, které již dokázal udržet a ve složení Martin Kopecký, Jiří Gult, David Jiruše a Jiří Severa zvítězil. Třetí místo vybojoval tým Jane’s Boys. Mezi těmito zápasy se odehrálo několik doplňkových soutěží ve střelbě na koš. V trojkách vyhrál Tomáš Máhler a v šestkách Michal Votava.

2010win

Následně bylo vyhlášení vítězů, kde byly předány krásné ceny. Následovala společná fotografie a zakončení hodnotící afterparty.

Streetball 3on3

Pozice Tým Hráči Město
1 Chrlič Martin Kopecký, Jiří Gult,
David Jiruše, Jiří Severa
Litomyšl
2 Hnědáci Ondřej Votava, Michal
Votava, Tomáš Zavřel,
Vítězslav Trojan
Pardubice
3 Jane’s Boys Jiří Jelínek, Pavel Ropek, Pavel Vondráček, ZdeněkVágner, Martin Hurt Vysoké Mýto, Kolín
4 X-Stream Ballers Josef Koprnický, Patrik
Nguyen, Aleš Dědek, Lukáš
Onderka
Praha
5-8 Prague Bros Petr Kočan, asaad Al
Ahmed, Daniel Mikeska,
Martin Václavík
Praha
5-8 Kanu Team Jindřich Svojanovský, Petr
Čermák, Ivoš Rotrekl
 Brno, Rychnov
5-8 Big Pink Energy Ladislav Lána, Martin
Lněnička, Martin Šaroun,
Martin Šorf
Litomyšl
5-8 JAPA Martin Swarrbach, Jan
Kovář, Stanislav Machalík,
Roman Kroka
Česká
Třebová
9-12 Hradečáčci Tomáš Máhler, Tomáš
Faltýnek, Vojtěch Důcháč,
Martina Fridrichová
Litomyšl
9-12 Young Gunz Filip Drvoštěp, Vít Šiller,
Jan Strouhal
Česká
Třebová
9-12 Everlasting Peter Menky, Marek Jukl,
Vladimír Jukl, Filip Seďa
Česká
Třebová
9-12 Uničov Martin Tellinger, Oldřich
Pšeja, Miroslav Filípek,
Roman Filípek
Uničov