Výsledky Litomyšl Streetball Kids 2018

Litomyšl, 9.6.2018 – Rovných 40 týmů a opět parádní streetball 3×3! Již 6. ročník litomyšlského turnaje je za námi a nesl se v duchu malého jubilea, protože se popáté konal v krásném prostředí krytého zimního stadionu. Na šesti kurtech s indoorovým povrchem bylo k vidění zápolení v šesti věkových kategoriích. Smečařská soutěž opět  nezklamala. Parádním zpestřením byla i nová soutěž pro ty nejmenší.

Komfort zimního stadionu museli ocenit všichni účastníci, kteří se v parném letním počasí skryli před sluníčkem a noví účastníci byli mile překvapeni z kvality povrchu. Turnaj zahájili zástupci dvou organizací, které se od roku 2013 podílejí na přípravě tohoto dětského turnaje. Martin Kopecký za Litomyšl Streetball a Martin Šorf za basketbalový klub Litomyšl.

Turnaj odstartoval po desáté hodině zápasy v základní části, které se bez větších problémů a v rychlém sledu odehrály zhruba za tři hodinky. Poté následovaly dovednostní soutěže. K již tradiční střelbě trojek a šestek se letos premiérově přidala soutěž v driblinku pro nejmenší účastníky… aby to však neměly děti tak jednoduché, musely slalom zvládnout v obřích basketbalových botách velikosti 18. Vrcholem soutěží bylo tradičně zápolení smečařů. Letos jsme posunuli věkovou kategorii pro smečaře na ročníky U12 a U13 a k tomu připravili i kvalitnější koš. Tento tah se ukázal jako velmi dobrý a k vidění byly hodně nápadité kousky, ze kterých by si mohli vzít námět i  profesionální hráči. Pěkným zpestřením byla i dvě taneční vystoupení litomyšlského tanečního studia ÉRA. Kolem 14. hodiny vypukly souboje v play-off, které přinesly mnoho dramatických utkání. Po nich následovalo vyhlášení všech kategorií a ocenění týmů. Bylo rozdáno přes 60 medailí! Turnaj byl jako již tradičně řízen kvalitními rozhodčími, kteří přispěli k bezproblémovému chodu turnaje. Zde vám přinášíme první ochutnávku fotek ze sobotního turnaje.

Celá fotogalerie zde! ♥

Výsledky 3×3 streetball Litomyšl Streetball 2018:

Mini U10: Mini U11: Mini U12:
1. Jiskry
2. SŠB 08
3. Kostlivci
4. Bílý tygři
5. Vamberk 1
6. Vamberk 2
1. Turbošneci
2. Tuříci
3. Rebelové
4. Betonoví velbloudi
5. – 8. Las Vegas
5. – 8. Astronauts
5. – 8. Vamberk 3
5. – 8. Vamberk 4
1. Red lions
2. Unicorns
3. Perníkáři
4. Ladyny s.r.o.
5. – 8. Basketbaloví mutanti
5. – 8. Veluna Česká Třebová
5. – 8. Coolmani
5. – 8. Hylváty
9. Vetřelci
Mini U13: Žáci U15: Kadetky U17:
1. Black warriors
2. Jenis crew
3. Dušené kedlubny
4. BK Skuteč
5. Spadlá střecha
6. Sky
1. Tygři
2. Brick guys
3. Zářezovci
4. 175 cm
5. BK Zámoří
6. Mejťáci
1. Big stars
2. Koko team
3. Žužu

Výsledky v dovednostních soutěžích Litomyšl Streetball 2018:

Nejlepší šestkař: Nejlepší trojkař: Nejlepší smečař: Nejlepší minidriblér:
Jan Polívka Radovan Mrázek Jan Pluhař David Kubíček

Z pohledu organizátorů hodnotíme letošní ročník opět velmi kladně a už nyní se začínáme připravovat na příští rok. Kvalitní basketbalové kurty včetně výškově nastavitelných košů jsou pro nás již samozřejmostí, ale plánujeme turnaj obohatit o zajímavý doprovodný program. Jednou z nich by měla být relax zóna, ale chystají se i další novinky a tak určitě stojí za to se Litomyšl Streetball 2019 zúčastnit! Termín turnaje bude stanoven již během letošního léta a bude zpuštěna také registrace.

Video zde:

Sledujte prosím všechny naše informační kanály, kde vám přineseme veškeré informace, především Facebook: Litomyšl Streetball a webové stránky: www.litomyslstreetball.cz/kids.

Dovolte nám také zde poděkovat všem lidem, kteří pomáhali s organizací a přípravou takového velkého turnaje. Také velké díky našim sponzorům bez kterých by to nešlo. Větší poděkování ve video reportu.

Za organizátory
Martin Kopecký a Martin Šorf