Výsledky Litomyšl Streetball Kids 2015!

Litomyšl, 14.6.2015 – Nový termín, 32 týmů a parádní streetball! 2. ročník opět s několika novinkami pro děti.  Turnaj byl stejně jako loni umístění do moderního Zimního stadionu, kde bylo připraveno 6 kurtů s indoorovým povrchem. Co se nezměnilo, to byla účast mnoha hráčů a hráček z celé republiky. Velkou novinkou byla smečařská soutěž pro děti kategorie U10, která se velmi povedla!

DSC_0301Zimní stadion skýtá velké možnosti a i pro letošní ročník zde bylo nainstalováno 6 kurtů se speciálním povrchem pro streetball. Z toho 2 koše byly nastaveny pro mladší kategorie.  Komfort tohoto stadionu opět oslnil nejenom samotné pořadatele, ale i hráče, kteří v parném letním počasí ocenili halový stín a kvalitní povrch. Turnaj zahájili zástupci dvou organizací, které se od loňského roku podílejí na přípravě tohoto dětského turnaje. Martin Kopecký za Litomyšl Streetball a Martin Šorf za basketbalový klub Litomyšl.

O turnaj v Litomyšli je již tradičně velmi velký zájem a řada hráčů si jej vybírá z několika důvodů. Nejenom kvůli precizní organizaci, ale i díky kvalitnímu zázemí a v neposlední řadě kvalitou hráčů, kteří tento turnaj navštěvují!

Turnaje se celkem zúčastnilo 118 dětí v celkem 5ti kategoriích. DSC_0353Pro letošní 2. ročník to znamenalo opět velký úspěch v počtu účastníků. Termínově se turnaj bohužel kryl s ostatními a tak se nepovedlo překonat 1.ročník. Na začátku turnaje se sdělily pravidla a došlo ke sloučení několika kategorií, aby si zahráli úplně všichni příchozí. Do budoucna chceme zabránit větší prodlevě mezi rozlosováním. Již máme řešení, které bude velkou novinkou na příští ročník. Ideální by bylo také co nejvíce se registrovat přes webový formulář.

Vstoupit do celé fotogalerie můžete zde! Brzo výjde také videoreport z celé akce a máte se na co těšit.

DSC_0422Turnaj se hrál tradičně s kvalifikovanými rozhodčími. Během turnaje měli hráči k dispozici kvalitní zázemí stadionu, včetně několika šaten, bufetu atd. Občerstvení zajištěné díky sponzorovi Kofola. Součástí turnaje byla i soutěž ve střelbě. Nejlepší střelci a nejlepší týmy si odnesli věcné ceny od sponzorů. Zpestřením akce bylo taneční vystoupení skupiny ERA, které sledovali všichni na stadionu. V průběhu turnaje bylo také možné zakoupit výrobky ze značkového obchodu BASKETObchod.cz, který zároveň věnoval spousta věcných cen.

Nejlepší týmy ve všech kategoriích předváděli opravdu hodně kvalitní výkony a finálové duely byly ozdobou turnaje. Na nejvyšší příčky se dostala tato družstva:

 Pořadí mix U10:

1. Parťáci Litomyšl
2. Svitavská mimina B Svitavy
3. Já pane Bože nevím Litomyšl
4. Svitavská mimina A Svitavy
5. Mini sharks Praha

 Pořadí mix U13 chlapci:

1. Dangerous sharks  Praha
2.  Panthers  Pardubice
3.  HHK  Holice
4.  Green team Vysoké Mýto
5.  Sharks  Litomyšl
6.  Svitavy B  Svitavy
7.  Svitavy A  Svitavy
8.  Svitavy C  Svitavy
9.  Draci  Vysoké Mýto

 Pořadí mix U15 chlapci:

1. Los Mejtos  Vysoké Mýto
2.  Banáni  Praha
3.  Spartak Rychnov Rychnov n.K.
4.  Panďata Litomyšl

 Pořadí mix U15 dívky:

1.  Iluminátorky  Havl. Brod
2.  Amazonky  Pardubice
3.  Kutloši  Trutnov
4.  Dream team  Hradec Králové
 5.  Trutnovské dračice  Trutnov
 6.  Ponnies  Litomyšl
 7.  Kosatky  Přelouč
 8.  Torpéda  Vysoké Mýto
9.  Delfíni Přelouč
 10.  Lachtani Přelouč

Nejlepší střelci budou zveřejněni v sestřihu videa a také později zde.

DSC_0479Velkou ozdobou turnaje byla smečařská soutěž pro kategorii U10. Tato soutěž byla opravdu velmi atraktivní a zábavná. Soutěžilo se v kvalifikaci a poté se rozhodlo o nejlepším směčaři. Výsledky smečování budou také k vidění v sestřihu videa a poté zde.

Z pohledu organizátorů hodnotíme letošní ročník opět velmi kladně ačkoliv se nepovedlo přilákat na turnaj ještě více hráčů než v 1. ročníku (kolize termínů). Především se opět osvědčilo 6 výškově stavitelných košů. Letošní turnaj je pro nás opět velkým ponaučením a rozhodli jsme se zaměřit více na počáteční rozlosování. Také jsme se rozhodli na zařadit kategorii vozíčkářů 3×3 i pro nedělní program a do příštího roku jí rozšířit! Plány jsou opět velké. Chystá se ještě řada novinek, takže určitě stojí za to se Litomyšl Streetball 2016 zúčastnit!

Budeme rádi, když vyplníte dotazník, který nám opět pomůže se posunout. Sledujte prosím všechny naše informační kanály, kde vám přineseme veškeré informace, především Facebook: Litomyšl Streetball a webové stránky: www.litomyslstreetball.cz.

Velké shrnutí a videoreport již velmi brzy!

Dovolte nám také zde poděkovat všem lidem, kteří pomáhali s organizací a přípravou takového velkého turnaje. Také velké díky našim sponzorům bez kterých by to nešlo. Hlavními partnery akce byly: Město Litomyšl, BasketObchod.cz, Bohemiatex, Story-Design, Kofola a Jack Daniels. Dalšími partery turnaje byly: HorseFeathers, Czech Streetball, Lilie, Basketking.cz, Finlandia, Ballers.sk. Všichni sponzoři jsou zde: Sponzoři Litomyšl Streetball

Za organizátory
Martin Kopecký a Martin Šorf

Krátký dotazník spokojenosti

[contact-form-7 404 "Not Found"]