Krátké shrnutí Litomyšl Streetball 2018 + pár fotek

Litomyšl, 9.6.2018 – Rovných 40 týmů a opět parádní streetball 3×3! Již 6. ročník litomyšlského turnaje je za námi a nesl se v duchu malého jubilea, protože se popáté konal v krásném prostředí krytého zimního stadionu. Na šesti kurtech s indoorovým povrchem bylo k vidění zápolení v šesti věkových kategoriích. Smečařská soutěž opět  nezklamala. Parádním zpestřením byla i nová soutěž pro ty nejmenší.

Komfort zimního stadionu museli ocenit všichni účastníci, kteří se v parném letním počasí skryli před sluníčkem a noví účastníci byli mile překvapeni z kvality povrchu. Turnaj zahájili zástupci dvou organizací, které se od roku 2013 podílejí na přípravě tohoto dětského turnaje. Martin Kopecký za Litomyšl Streetball a Martin Šorf za basketbalový klub Litomyšl.

Turnaj odstartoval po desáté hodině zápasy v základní části, které se bez větších problémů a v rychlém sledu odehrály zhruba za tři hodinky. Poté následovaly dovednostní soutěže. K již tradiční střelbě trojek a šestek se letos premiérově přidala soutěž v driblinku pro nejmenší účastníky… aby to však neměly děti tak jednoduché, musely slalom zvládnout v obřích basketbalových botách velikosti 18. Vrcholem soutěží bylo tradičně zápolení smečařů. Letos jsme posunuli věkovou kategorii pro smečaře na ročníky U12 a U13 a k tomu připravili i kvalitnější koš. Tento tah se ukázal jako velmi dobrý a k vidění byly hodně nápadité kousky, ze kterých by si mohli vzít námět i  profesionální hráči. Pěkným zpestřením byla i dvě taneční vystoupení litomyšlského tanečního studia ÉRA.
Kolem 14. hodiny vypukly souboje v play-off, které přinesly mnoho dramatických utkání. Po nich následovalo vyhlášení všech kategorií a ocenění týmů. Bylo rozdáno přes 60 medailí! Turnaj byl jako již tradičně řízen kvalitními rozhodčími, kteří přispěli k bezproblémovému chodu turnaje. Zde vám přinášíme první ochutnávku fotek ze sobotního turnaje.

 

 

 

Z pohledu organizátorů hodnotíme letošní ročník opět velmi kladně a už nyní se začínáme připravovat na příští rok. Kvalitní basketbalové kurty včetně výškově nastavitelných košů jsou pro nás již samozřejmostí, ale plánujeme turnaj obohatit o zajímavý doprovodný program. Jednou z nich by měla být relax zóna, ale chystají se i další novinky a tak určitě stojí za to se Litomyšl Streetball 2019 zúčastnit! Termín turnaje bude stanoven již během letošního léta a bude zpuštěna také registrace.

Již brzy se můžete těšit na kompletní výsledky a především velkou fotogalerii.
Připravujeme pro vás také video z tohoto parádního turnaje!

Sledujte prosím všechny naše informační kanály, kde vám přineseme veškeré informace, především Facebook: Litomyšl Streetball a webové stránky: www.litomyslstreetball.cz/kids.

Dovolte nám také zde poděkovat všem lidem, kteří pomáhali s organizací a přípravou takového velkého turnaje. Také velké díky našim sponzorům bez kterých by to nešlo. Větší poděkování ve video reportu.

Za organizátory
Martin Kopecký a Martin Šorf