Historie

Jak to vlastně začalo…

Tento turnaj byl založen 9.9.2006 v Litomyšli. Turnaj založilo pár nadšenců, v tu dobu hráčů Litomyšlského ,,A,, týmu mužů. Jak to vlastně začalo si můžete přečíst zde:

 Jednoho pěkného dne jsme se domluvili, že si uděláme mini turnaj na našem mini hřišti v Litomyšli. Turnaj byl té doby ještě venku a počasí nám přálo, tak se koupil soudeček, nějaké klobásky a šlo se na věc. Turnaje se zúčastnilo pár družstev především z Litomyšle. Den na to se zveřejnily na internetu výsledky a několik dní na to jsme udělali nové webové stránky, ještě trošku jiné než nyní, ale byly celkem hezké a poutavé. Nasledující rok si jich všimla řada týmů z Prahy, Brna a dalších měst, kde většina z nás působila či působí nyní. Druhý a třetí ročník se tedy zúčastnili velcí streetballisté z celé ČR. Ať žije internet a webové stránky! Turnaj byl na světě. Po hodnocení turnaje jsme se rozhodli zkusit přilákat ještě více týmů, a tak jsme udělali menší propagaci a ejhle, turnaj se dostal do podvědomí a kupodivu i velké oblibě. Od té doby se snažíme vymýšlet různé další soutěže a doplňkový program, abychom zaujali a ještě vylepšili atmosféru našeho turnaje a také především upevnili přátelské vztahy s tak fajn lidmi jako ve streetballu jsou. MK

Něco málo k faktům a změnám, které proběhly. První tři ročníky byly většinou venku, nicméně několik dalších, již bylo uskutečněno v hale z důvodu špatného počasí, ani toto však týmy neodradilo, ale naopak. Turnaj se tedy přesunul do haly, což má řadu výhod i nevýhod. Organizátoři ovšem vidí jenom pozitiva, protože už nejsou nejmladší a beton není úplně fajn povrch na klouby, tak palubovka naprosto vyhovuje. Jediný problém je občas teplo, to se ovšem do budoucna změní s příchodem klimatizací. Program turnaje ovšem neovlivní změna počasí, a tak převládají jenom výhody. Další ročníky pokračovaly v halách a v roce 2012 měl turnaj 19 týmů (3-5 členných) a nespočet diváků, kteří navštívili tuto akci. V 8. ročníku byly uspořádané kategorie i pro děti a ženy a počet účastníků se přehoupl již na 146 hráčů ve všech kategoriích, což je na české streetballové scéně nemalý počet. Turnaj každoročně provází doplňkový program a také dovednostní soutěže. Litomyšl si také získala řadu týmů večerním programem ,,afteparty,, kde se turnaj hodnotí. Co říci na závěr? Turnaj se těší velkému zájmu, za což jsme moc rádi. Chtěli bychom turnaj stabilizovat a vychytat poslední detaily a do budoucna jej i o něco rozšířit. Velký zájem je ze zahraničí a tak se budeme rozšiřovat i tam. Již jsme přejednali spolupráci a uvidíme, jestli proběhnou dvě streetballové akce za léto pod hlavičkou naší organizace.

Základní fakta o turnaji:

Založeno: 9.9.2006
Organizují ho pravidelně M. Kopecký, D. Jiruše, P. Kortyš, M. Šorf (a další)
Hlavní organizátor: Litomyšl Streetball o.s. a Martin Kopecký

Počet ročníků: 8
Nejvyšší počet týmů:  26 (cca 146 osob)
Pravidelná účast hráčů Mattoni NBL a zahraničních týmů
Pravidelná divácká kulisa
Bohaté ceny pro děti a startovné pro děti zdarma
Velmi bohatý doprovodný program
Proslulé afterparty
Místo konání: Litomyšl, Městská sportovní hala, Hala TJ Jiskra, ZS Litomyšl

Webové stránky: http://www.litomyslstreetball.cz/
Emailový kontakt: info@litomyslstreetball.cz
Facebook: Litomyšl Streetball