Výsledky Litomyšl Streetball 2015

DSC_0197

Litomyšl, 13.6.2015 – Nový termín pro pořádání mužského a ženského streetballového turnaje v Litomyšli. 10. ročník opět s několika novinkami.  Turnaj byl stejně jako loni umístění do moderního Zimního stadionu, kde bylo připraveno 6 kurtů s indoorovým povrchem. Premiéru na Litomyšl streetball si odbyla kategorie vozíčkářů, kteří hráli streetball 3×3. Šlo o velice atraktivní kategorii a doufáme, že příští rok jí naplníme i zahraničními hosty! Co se nezměnilo, to byla účast mnoha hráčů a hráček z celé republiky.

DSC_0206

Zimní stadion skýtá velké možnosti a i pro letošní ročník zde bylo nainstalováno 6 kurtů se speciálním povrchem pro streetball. Komfort tohoto stadionu opět oslnil nejenom samotné pořadatele, ale i hráče, kteří v parném letním počasí ocenili halový stín. Turnaj zahájili zástupci dvou organizací, které se od loňského roku podílejí na přípravě tohoto, ale i dětského turnaje. Martin Kopecký za Litomyšl Streetball a Martin Šorf za basketbalový klub Litomyšl.

O turnaj v Litomyšli je již tradičně velmi velký zájem a řada hráčů si jej vybírá z několika důvodů. Nejenom kvůli precizní organizaci, ale i díky kvalitnímu zázemí a v neposlední řadě kvalitou hráčů, kteří tento turnaj navštěvují! Turnaj je již rozdělen na dospělé a děti. Článek o dětských kategoriích naleznete zde 

Turnaje se celkem zúčastnilo 14 dospěláckých týmů, což znamenalo 47 hráčů. Pro letošní 10. ročník to znamenalo výrazný pokles oproti loňskému ročníku. Termínově se turnaj bohužel kryl s těmi největšími v ČR. Kategorie mužů se v základní části hrála v 1 skupině osmi týmech, kde hrál každý s každým. Následně pak play-off v podobě pavouka. Ženy hrály v jedné dvoučlenné skupině systémem každý s každým.

DSC_0170

Vstoupit do celé fotogalerie můžete zde! Brzo výjde také videoreport z celé akce a máte se na co těšit.

Turnaj se hrál netradičně bez rozhodčích. Během turnaje měli hráči k dispozici kvalitní zázemí stadionu, včetně několika šaten, bufetu atd. Součástí turnaje byla i soutěž trojkařů pro obě kategorie a soutěž šestkařů pro kategorii vozíčkářů. Nejlepší střelci a tři nejlepší týmy si odnesli mnoho věcných cen od sponzorů.

Nejlepší týmy v obou kategoriích předváděli opravdu hodně kvalitní výkony a finálové duely byly ozdobou turnaje. Na nejvyšší příčky se dostala tato družstva:

 Mužská kategorie:

1. Ballers Hořice Hořice 4
2. Grit and Grind Praha 4
3. And1 revival Hradec Králové 4
4. Holomóc Olomouc 3
5. 50 odstínů hnědi Litomyšl 4
6. Kouzelná školka Litomyšl 3
7. 2K players Svitavy 3
8. Utáh dřez Praha 3

Ženská kategorie:

1. Wings Litomyšl 4
2. Giantess Pardubice 3

Pořadí vozíčkáři:

1. Kostomlaty Pardubice 3
2. Litrpůl Pardubice 3
3. Holki Pardubice 3
4. Slavoj Pardubice 3

Nejlepší střelci budou zveřejněni v sestřihu videa a také později zde.

Z pohledu organizátorů hodnotíme letošní ročník opět velmi kladně ačkoliv se nepovedlo přilákat na sobotní turnaj více hráčů (kolize termínů). Především se opět osvědčilo 6 výškově stavitelných košů. Letošní turnaj je pro nás opět velkým ponaučením a rozhodli jsme se zaměřit více na kombinaci termínu a lepší propagaci. Také jsme se rozhodli na pevno zařadit kategorii vozíčkářů 3×3 a do příštího roku jí rozšířit! Plány jsou opět velké. Co vás v něm bude čekat? Rozhodli jsme se vás překvapit, takže nebudeme prozrazovat, vše se budete postupně dozvídat na webu Litomyšl Streetball. Malou novinku prozdradíme, jednáme o uspořádání turnaje v rámci 3×3 Tour. Chystá se ještě řada novinek, takže určitě stojí za to se Litomyšl Streetball 2016 zúčastnit!

Sledujte prosím všechny naše informační kanály, kde vám přineseme veškeré informace, především Facebook: Litomyšl Streetball a webové stránky: www.litomyslstreetball.cz.

Velké shrnutí a videoreport již velmi brzy!

Dovolte nám také zde poděkovat všem lidem, kteří pomáhali s organizací a přípravou takového velkého turnaje. Také velké díky našim sponzorům bez kterých by to nešlo. Hlavními partnery akce byly: Město Litomyšl, BasketObchod.cz, Bohemiatex, Story-Design, Kofola a Jack Daniels. Dalšími partery turnaje byly: HorseFeathers, Czech Streetball, Lilie, Basketking.cz, Finlandia, Ballers.sk. Všichni sponzoři jsou zde: Sponzoři Litomyšl Streetball

Za organizátory
Martin Kopecký a Martin Šorf

Krátký dotazník spokojenosti

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Sdílejte vašim přátelům!